2021
NV
 | 
Marc Roy

Marsannay Champs Perdrix 2021

Marsannay Champs Perdrix 2021

כרם גבוה על המדרון, עם שכבת אדמה דקיקה שתחתיה, קרוב לפני הקרקע, סלע גיר טהור, בו מפלסות הגפנים שורשיהן. יין שופע מינרליות וחומציות; ייחודי ומקורי, חבל שיש כל כך מעט.

380
380
לבן
הוסף לסל
Sunshine icon
2021
NV
wine glass icon
White
wine bottle icon
750
ענבים
Chardonnay
triangle icon
Villages
Burgundy area icon
Côte de Nuits
Marsannay Champs Perdrix 2021

Marc Roy

היקב Marc Roy, סוד שמור בנוף הבורגוני, בעל כרמים הפרוסים על שטח פצפוני של 3.8 הקטר בז'ברה-שמברטה (עם מעט לבן מהכפר מרסנה), מפיק כ-15 אלף בקבוקים בשנה נורמלית...

אלכסנדרין רוּאָה לקחה את מושכות היקב מאביה בשנת 2003 והחלה ליישם בו את המצויינות חסרת הפשרות בה היא ניכנה. הן ביקב והן בכרם.

שטח כרמיה הקטן מאפשר לה לעבד אותם כאילו היו גינת ביתה.

ליקב יש רק כרמי וילאז', דבר הדוחף את אלכסנדרין למחויבות האבסולוטית "לסחוט" מהטרואר את המקסימום האפשרי.

רבות מהגפנים הן בגיל מופלג, מעל 100 שנים, מה שמאפשר להן יכולת רבה יותר להתמודד עם שנים חמות ויבשות, הודות למערכת שורשים עמוקה ומסועפת.

קרא עוד
קרא עוד
Marc Roy

2021

Extremely seductive and elegant reds, came after a severe traumatic frost, that led to a crop loss among the gravest that Burgundy have had for half a century
2021
Vintage

שום דבר בעונת הגידול הטראומטית לא הכין את בורגון ליינות הנפלאים, שופעי העסיס והקסם, שהפיק בציר 2021.

יינות אדומים מלאי פיתוי, רכות, ופירותיות; יינות אותנטיים, קלאסיים, טהורים; יינות מלאי חיוּת ונעורים הממלאים את ליבו של הלוגם מהם בחדווה.

וגם אם שנת הבציר הזו לא תתברג לרשימת שנות הבציר הטובות ביותר בהיסטוריה של בורגון, זהו בציר מהמענגים ביותר שהיו.

אבל בלילות שבין ה- 6-8 באפריל 2021, כשכפור כבד שירד למינוס 8 מעלות, תקף את כל בורגון, אף אחד לא יכול היה לתאר שכזו תוצאה מרנינה תשכב בחביות טרום הבקבוק.

למעשה, תחילתה של עונת הגידול הייתה בחורף מתון, עם מנות קור ויובש המספקות את התנאים המושלמים הן לגפן והן לכורמים, והעבודות בכרם, כמו גם התפתחות הגפן, היו בקצב מצוין, אפילו איטי מעט מהרגיל לשנים האחרונות וההנצות הראשונות נראו בסוף מרץ.

כך ששום סימן לא בישר על הבאות ועל מה שצפוי יהיה להיות אירוע כורמות היסטורי שהוביל לכמויות מזעריות כמו שבורגון לא ידעה 50 שנה.

אבל הקשיים לא נעצרו כאן, והמשך העונה, קיץ גשום ולח, הוביל לצימוח מהיר של הגפן כמו שמעולם לא נראה. גם המחלות לא אחרו להגיע וליוו את הגפן עד הבציר.

בשבלי ובמאקונה לכל אלו נוספו בקיץ אירועי ברד.

בספטמבר, מזג האוויר החל להתייצב והכרמים החלו להיבצר.

ברור מאליו שזהו בציר של כורמות; אלו שלקחו את ההחלטות הנכונות, ובעיקר אלו שהצליחו לבצען; בתנאים בלתי אפשריים של צימוח מהיר של הגפן והתפרצות מחלות, גם לכמות כח האדם היתה חשיבות גדולה. וזאת מבלי להזכיר את הפן הרגשי ואת הצורך בחוסן נפשי ותעצומות נפש לעבוד ללא הפסקה על כרם שידוע מראש שכמות הענבים שהוא יפיק חסרת פרופורציה להשקעה שהוא דורש.

לענבים המעטים שהגיעו ליקב, חיכתה, על שולחן הברירה, ביקבים הטובים, עבודת Haute Couture והויניפקציה חייבה עדינות וקשב מרביים.

כל מה שטעמנו, לבן ואדום, מיינות שעשו מהם לעיתים 10% מהכמות השנתית הרגילה, היה עוצר נשימה.

באופן טבעי, יינות 2021 יהיו לנצח יינות נדירים. הם מספרים סיפור חקלאי-אנושי מרתק והם חלק מהפזל המרכיב את התמונה המשתנה והמגוונת של שנות הבציר ואופי היינות הייחודי של כל אחת מהן.

קרא עוד
יינות נוספים

Marc Roy

אדום
Marc Roy
Marc Roy
Marc Roy
Marc Roy
לבן
מבעבע
יינות נוספים
איקון גלול חזרה למעלה