2021
NV
 | 
Jean-Paul Thévenet

Morgon Vieilles Vignes 2021

Morgon Vieilles Vignes 2021

מגפנים בנות 115 שנה (!). יין שופע קסם, המשרטט במדויק את תמונת הנוף של מורגון. יש בו גם רצינות וגם שמחת חיים. משלב פירותיות שופעת, לצד מינרליות ורצינות. לשתות צעיר או לשמור כמה שנים ואפילו יותר. יין שמזמין לשתות ממנו הרבה וללא הפסקה.

130
130
אדום
הוסף לסל
Sunshine icon
2021
NV
wine glass icon
Red
wine bottle icon
750
ענבים
Gamay
triangle icon
Crus du Beaujolais
Burgundy area icon
Beaujolais
Morgon Vieilles Vignes 2021

Jean-Paul Thévenet

ז'אן-פול טבנה הוא הדור השלישי במשפחתו לייצר יין במורגון. הוא לקח את המושכות בתחילת שנות השמונים, אבל הפתיע כשלקח את היקב לכיוון חדש, כיוון הפוך מהכיוון אליו נגררו כורמי בוז'ולה באותה תקופה. אלו היו הימים שבוז'ולה הייתה תחת הצפה של מיסחור והורדת הרמה לטובת כמויות. ימים של ביזוי הטרואר. ימים שנמשכים עד היום. את הדרך המסוכנת הזו הובילו כמובן הסוחרים הגדולים שעשיית יין לא הייתה מטרתם...

ל"מרד" וההתנערות מהם הטיף ז'ול שובה, שסחף אחריו את מרסל לפייר , ז'אן פוואיאר , גי ברטו וז'אן-פול טבנה.

קרא עוד
קרא עוד
Jean-Paul Thévenet

2021

Extremely seductive and elegant reds, came after a severe traumatic frost, that led to a crop loss among the gravest that Burgundy have had for half a century
2021
Vintage

שום דבר בעונת הגידול הטראומטית לא הכין את בורגון ליינות הנפלאים, שופעי העסיס והקסם, שהפיק בציר 2021.

יינות אדומים מלאי פיתוי, רכות, ופירותיות; יינות אותנטיים, קלאסיים, טהורים; יינות מלאי חיוּת ונעורים הממלאים את ליבו של הלוגם מהם בחדווה.

וגם אם שנת הבציר הזו לא תתברג לרשימת שנות הבציר הטובות ביותר בהיסטוריה של בורגון, זהו בציר מהמענגים ביותר שהיו.

אבל בלילות שבין ה- 6-8 באפריל 2021, כשכפור כבד שירד למינוס 8 מעלות, תקף את כל בורגון, אף אחד לא יכול היה לתאר שכזו תוצאה מרנינה תשכב בחביות טרום הבקבוק.

למעשה, תחילתה של עונת הגידול הייתה בחורף מתון, עם מנות קור ויובש המספקות את התנאים המושלמים הן לגפן והן לכורמים, והעבודות בכרם, כמו גם התפתחות הגפן, היו בקצב מצוין, אפילו איטי מעט מהרגיל לשנים האחרונות וההנצות הראשונות נראו בסוף מרץ.

כך ששום סימן לא בישר על הבאות ועל מה שצפוי יהיה להיות אירוע כורמות היסטורי שהוביל לכמויות מזעריות כמו שבורגון לא ידעה 50 שנה.

אבל הקשיים לא נעצרו כאן, והמשך העונה, קיץ גשום ולח, הוביל לצימוח מהיר של הגפן כמו שמעולם לא נראה. גם המחלות לא אחרו להגיע וליוו את הגפן עד הבציר.

בשבלי ובמאקונה לכל אלו נוספו בקיץ אירועי ברד.

בספטמבר, מזג האוויר החל להתייצב והכרמים החלו להיבצר.

ברור מאליו שזהו בציר של כורמות; אלו שלקחו את ההחלטות הנכונות, ובעיקר אלו שהצליחו לבצען; בתנאים בלתי אפשריים של צימוח מהיר של הגפן והתפרצות מחלות, גם לכמות כח האדם היתה חשיבות גדולה. וזאת מבלי להזכיר את הפן הרגשי ואת הצורך בחוסן נפשי ותעצומות נפש לעבוד ללא הפסקה על כרם שידוע מראש שכמות הענבים שהוא יפיק חסרת פרופורציה להשקעה שהוא דורש.

לענבים המעטים שהגיעו ליקב, חיכתה, על שולחן הברירה, ביקבים הטובים, עבודת Haute Couture והויניפקציה חייבה עדינות וקשב מרביים.

כל מה שטעמנו, לבן ואדום, מיינות שעשו מהם לעיתים 10% מהכמות השנתית הרגילה, היה עוצר נשימה.

באופן טבעי, יינות 2021 יהיו לנצח יינות נדירים. הם מספרים סיפור חקלאי-אנושי מרתק והם חלק מהפזל המרכיב את התמונה המשתנה והמגוונת של שנות הבציר ואופי היינות הייחודי של כל אחת מהן.

קרא עוד
יינות נוספים

Jean-Paul Thévenet

אדום
לבן
מבעבע
יינות נוספים
איקון גלול חזרה למעלה